The Puppini Sisters (UK) & B-SIDE BAND & Vojtěch Dyk
bandleader Josef Buchta
10. listopadu 2016 20:00
Sono Centrum (Veveří 113)

THE PUPPINI SISTERS (UK)

"Fabulous Swingpunk"

Když začnete s retrem, neočekáváte, že se stanete dokonalou původní verzí - ale právě to je pozice kde se The Puppini Sisters (Marcella Puppini, Kate Mullins and Emma Smith) našly.
Je až neuvěřitelné, kolik dalších začalo následovat jejich průkopnický styl za dobu jejich desetiletého působení. A není důležité, jestli si získávají publikum těsnými harmoniemi, které zpívají, swingovými re-aranžemi moderních populárních songů nebo jejich dokonalý retro-futuristický smysl pro módu...
Se čtyřmi alby na svém kontě jsou momentálně nejproduktivnější skupinou svého typu a mezi jejich fanoušky se hrdě řadí například i Prince Charles, The Manhattan Transfer a Michael Bublé. 
Kapelu založila v roce 2004 Marcella Puppini. Inspirací jí byl animovaný film Belleville Rendez-Vue (2003). Od roku 2005 jsou zapsané v Universal Classics and Jazz.
Za tu dobu získaly ocenění Gold Disc a Multi Platinum disc, spolupracovaly s Michaelem Bublém a objevují se na nejprestižnějších světových podiích, např. Koko and The Shepherd’s Bush Empire v Londýně, l’Olympia v Paříži, The Greek v L.A., B.B. King’s v New Yorku nebo na Glastonbury Festivalu.

B-SIDE BAND, bandleader Josef Buchta 

Začátky profesionálního brněnského big bandu B-SIDE BANDu bandleadera Josefa Buchty se datují rokem 2006. 18ti špičkovým hráčům se podařil překvapivý až téměř převratný vpád na českou hudební scénu. Jejich úspěchy provází mnoho premiér od znovuobnovení Jazzové mše a světové premiéry Brněnské suity legendárního „bromovce“ Jaromíra Hniličky přes fenomenální spojení s vyhledávaným a obdivovaným zpěvákem Vojtěchem Dykem až po unikátní projekt s držitelem Grammy, americkým zpěvákem Kurtem Ellingem. Dalším jedinečným projektem bylo spojení s New York Voices v roce 2014 právě na festivalu Moravia Music Fest, kde tito čtyři světoví zpěváci pokřtili instrumentální album B-SIDE BANDu s názvem Meeting Point. 
Jedinečnou předností tohoto tělesa je bezpochyby velmi pestrá dramaturgie sestavená žánrově nesvázaným repertoárem, jenž je podřízen především snaze vytvořit moderní a barevný bigbandový zvuk, vtáhnout posluchače do děje energií a efektními aranžmá. Vedle jazzových standardů a dobře známých bigbandových skladeb jsou tak návštěvníci koncertů překvapováni originálními swingovými úpravami hitů rockových i populárních.
V současné době je B-Side Band jedním z nejvyhledávanějších hudebních těles svého žánru. 

Stěžejním projektem v současné době je jedinečné opojné spojení brněnského B-SIDE BANDu se zpěvákem, hercem a performerem Vojtěchem Dykem, jednoho z nejžádanějších osobností současné české kulturní scény. Společně absolvovali již 5 úspěšných turné s plně vyprodanými koncerty i ve čtřtisícových halách. Na programu mají vedle klasických swingovek (Kick out of You či My Way Franka Sinatry VIDEO ZDE) i okouzlující aranže populárních songů (Feeling Good VIDEO ZDE), dechberoucí úpravy rockových hitů (Smells like teen spirit od Nirvany, VIDEO ZDE) a evergreenů (Cry me a river od Elly Fitzgerald VIDEO ZDE nebo All in love is fair Steveho Wondera). Nechybí ani písně Osvobozeného divadla (Dva roky jezdím bez nehod, technicky velmi náročná Můj dědeček mě učívával jódlovat) a postupně do repertoáru přibývají originální autorské písně, jejimiž autory jsou ostravský jazzman a klavírista Boris Urbánek (Radio Time, Birdland, My French Honey), známý hudebník Ondřej Brousek (Orient Express, One Last Call), či baskytarista kapely Tomáš Vundrle Koudelka (Tajné místo, Nebe je jasné). Recenze nahrávek i mediální ohlasy koncertů hovoří zcela jasně, B-SIDE BAND ve spojení s Vojtěchem Dykem dokázali, že i swingem se dají vyprodat haly a zvednout publikum ze židlí.