Jan Smigmator & Swinging Q
Time to Swing
10. října 2016 20:30
Metro Music Bar (Poštovská 6)
Swingový zpěvák Jan Smigmator se po delší době vrací do Brna, aby zde v doprovodu vynikajícího Swinging Q představil své aktuální album Time To Swing a svým brněnským posluchačům zazpíval slavné jazzové a swingové evergreeny, ale i novinky ze své vlastní autorské dílny.

Jan Smigmator se na hudební scéně 21. století s noblesou sobě vlastní ztělesňuje odkaz swingových králů, jakými byli Frank Sinatra, Sammy Davis jr., Dean Martin, Bobby Darin, Mel Tormé, Karel Hála nebo dodnes fantastický zpěvák Tony Bennett! Jeho hlas, styl, frázování a láska k jazzu a swingu ho dnes řadí mezi přední interprety tohoto žánru v Evropě!

Swinging Q je komorní formací složenou ze špiček české jazzové scény:

Vladimír Strnad - klavír
Jan Greifoner - kontrabas
Ondřej Sluka - bicí
Markéta Smejkalová - saxofon

Smigmatorovo aktuální album “Time To Swing” bylo vydáno na začátku roku 2016 a jak již stejnojmenný podtitul koncertu napovídá, můžete se těšit na melodie právě z tohoto alba. Zatímco jeho debut byl složen především z písní velkého amerického zpěvníku a jednoho vlastního originálu, na albu Time To Swing se už Smigmator představuje i jako zdatný textař a v jednom případě i jako spoluautor hudby. Autorem hudby většiny Smigmatorových písní je jazzový klavírista Dr. Svatopluk F. Smola.

 
galerie