Concept Art Orchestra
bandleader Štěpánka Balcarová
28. listopadu 2016 20:30
Metro Music Bar (Poštovská 6)

Saxofonová sekce: David Fárek, Petr Kalfus, Marcel Bárta, Luboš Soukup, Robert Mitrega, Andrea Šulcová

Trumpetová sekce: Mario Stuhlhofer, Petr Beránek, Oskar Török, Jan Přibil

Trombonová sekce: Jan Jirucha, Štěpán Janoušek, Richard Šanda, Johannes Oppel

Rytmická sekce: Vít Křišťan, Petr Dvorský, Kamil Slezák

Dirigent, umělecký vedoucí: Štěpánka Balcarová

Profesionální český jazzový orchestr – big band – jedinečný svou specializací na interpretaci skladeb současných českých skladatelů. Účast těch nejlepších hudebníků české jazzové scény a mediální spolupráce s Českým rozhlasem pomáhají plnit hlavní cíl šestnáctičlenného souboru: zajistit špičkovou interpretaci, dokumentaci a následné šíření soudobé české bigbandové tvorby, pravděpodobně nejrespektovanějšího žánru v rámci jazzu. CAO dirigentsky, dramaturgicky a organizačně vede trumpetistka a skladatelka Štěpánka Balcarová.

Za své loňské album The Prague Six, financované z části formou veřejné sbírky (Hithit), získal v žánrové kategorii Jazz & Blues Cenu Anděl 2015, nejvyšší české hudební ocenění. Deska se také umístila na první příčce v anketě českých jazzových odborníků s názvem Česká jazzová sklizeň 2015. Díky rozmanitému repertoáru řadí hudební kritici tvorbu orchestru na pomezí jazzu, world music a vážné hudby.

V průběhu jara 2016 big band uspořádal první ročník Skladatelské soutěže Karla Krautgartnera. Pětici vítězných skladeb vybraných mezinárodní porotou CAO nazkoušel a premiéroval na koncertě v pražském Jazz Docku.