BRASS 6 & BOHEMIA SAXOPHONE QUARTET
7. listopadu 2016 20:30
Metro Music Bar (Poštovská 6)

BRASS 6

Vojtěch Novotný - trubka
Josef Buchta - trubka
Karel Hofmann - lesní roh
Dalibor Procházka - trombon
Robert Kozánek - trombon
Roman Hoch - tuba
j.h. Petr Ptáček - bicí

Žesťový soubor BRASS 6 byl založen v září 2000 ze zapálení a nadšení pro komorní hudbu šesticí vynikajících mladých interpretů a spolužáků z vysokých hudebních škol a akademií. Tito hráči patří mezi skutečné špičky ve svém oboru a všichni jsou držiteli nejrůznějších ocenění nejen z domácích, ale i mezinárodních soutěží. Zároveň jsou také všichni sólisty významných domácích symfonických orchestrů (Česká filharmonie, Filharmonie Brno, Moravská filharmonie Olomouc, Národní i Městské divadlo v Brně). Během krátké doby si soubor vytvořil rozsáhlý repertoár, obsahující hudbu z nejstarších slohových období (renesance, baroko) až po současnou moderní hudbu. Filosofií souboru je při koncertech posluchače dobře pobavit nejen vynikající a precizní interpretací, ale také různými legráckami, převleky nebo uvolněným leč zasvěceným průvodním slovem. 

BRASS 6 během svého šestnáctiletého působení natočil a vydal 3 CD. Zatímco na prvním nosiči (Brass 6 poprvé … z roku 2001) ukázal posluchačům průřez svého repertoáru tzn. od barokní hudby až po jazzrock, na druhém aktuálním CD Summer music (2006) se věnuje pouze moderní a populární hudbě. Třetí kompakt je pak zaměřen pouze na hudbu klasickou a nese název Coctail Classic (2010).

BOHEMIA SAXOPHONE QUARTET

Pavel Fiedler - sopran saxofon
Antonín Mühlhansl - alt saxofon
Pavel Škrna - tenor saxofone
Kateřina Pavlíková - baritone saxofon

Bohemia Saxophone Quartet je špičkové profesionální uskupení čtyř hráčů nejvyšší interpretační úrovně; všichni jsou i hudebními pedagogy. Jejich brilantní, překvapivě barevná technika, vyrovnaný a osobitý zvuk, nápadité vlastní aranže a všestranný repertoár dobývá od založení souboru v roce 1990 nejen koncertní sály či jazzová pódia, ale i divadla a alternativní scénu. Spolupracuje s významnými osobnostmi českého interpretačního umění (Jana Boušková – harfa, Jana Brožková – hoboj, Vojtěch Spurný – klavír, Edita Adlerová – zpěv, Jana Koubková – zpěv, Monika Knoblochová – cembalo, Václav Uhlíř – kontrabas), nejlepšími současnými zahraničními saxofonisty (Philippe Portejoie, Dejan Presiček, Nicolas Prost Trio), předními koncertními tělesy (Česká filharmonie, Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, Filharmonie Hradec Králové, Hudba Hradní stráže a Policie ČR, Pražská komorní filharmonie, Filharmonie Brno či lvovský Leopolis Chamber Orchestra) a renomovanými dirigenty (Libor Pešek, Vladimír Válek, Jiří Kout, Václav Blahunek, Bohumil Kulínský, Aleksandar Marković, Bohdan Dašak ad.)